سه شنبه 3 شهریور 1394 :: نویسنده : ملت ایران
۱. جدا كردن افغانستان از ایران در سال ۱۸۵۷ بر اساس پیمان پاریس.
۲. تحمیل قرارداد رویتر (۱۸۷۲) كه بر اساس آن، ایران به مدت ۷۰ سال كاملاً به انگلستان فروخته شد.
۳. ایجاد فرقه‌های ضاله بابیت و بهائیت به قصد انحطاط مذهبی در ایران و در نتیجه به انحراف كشیده شدن هزاران ایرانی.
۴. تجزیه و تقسیم بلوچستان ایران در سال ۱۸۸۷ به منظور امنیت بخشیدن به سرحدات هند و به عنوان كمربند دفاعی جنوب‌غربی هند كه مستعمره انگلیس به شمار می‌رفت.
۵. نقش تاریخی انگلیس در ترویج مواد مخدر در ایران كه از سوی «برادران شرلی» در دوره صفویه دنبال شد و دیری نپایید كه تریاك به عنوان یك داروی خانگی جای خود را در میان ایرانیان باز كرد و پس از مدتی دولت انگلیس اعلام كرد كه سوخته‌ تریاك را با قیمت مناسب از افرادی كه از این ماده استفاده می‌كنند می‌خرد و در نهایت نیز قرارداد تالبوت (انحصار توتون و تنباكو) به ایران تحمیل گردید.
۶. تحمیل قرارداد لاتاری (تأسیس قمارخانه) به ایران از سوی میرزا ملكم خان.
۷. تحمیل قرارداد دارسی به ایران برای اكتشافات، استخراج و غارت منابع نفتی در سال ۱۹۰۱.
۸. به انحراف كشاندن انقلاب مشروطیت و زمینه‌چینی برای اعدام آیت‌الله شیخ فضل‌الله نوری.
۹. تحمیل قرارداد ۱۹۰۷ كه بر اساس آن ایران بین انگلستان و روسیه تقسیم شد.
۱۰. قحطی بزرگ سال‌های ۱۹۱7-۱۹۱9 كه بی‌تردید بزرگ‌ترین فاجعه در تاریخ ایران است و ناشی از سیاست‌های بازرگانی و مالی بریتانیا بود. طی این قحطی نزدیك به ۴۰ درصد از جمعیت ایران (یعنی حدود ۸ تا ۱۰ میلیون نفر) به كام مرگ رفتند و در این قحطی تلف شدند و انگلیسی‌ها كه در آن زمان ایران را اشغال كرده بودند نه تنها برای كاستن از شدت قحطی كاری انجام ندادند، بلكه با خرید گسترده غله و مواد غذایی در ایران، وارد نكردن غذا از هند و بین‌النهرین، ممانعت از ورود غذا از ایالات متحده و اتخاذ سیاست‌های مالی (از جمله نپرداختن درآمدهای نفتی به ایران)، قحطی را شدت بخشیدند و عامل اصلی تشدید و طولانی شدن قحطی‌ای شدند كه منجر به مرگ میلیون‌ها ایرانی شد.
۱۱. تحمیل قرارداد ۱۹۱۹ كه بر اساس آن شمال ایران نیز زیر سلطه انگلستان قرار گرفت.
۱۲. زمینه‌چینی، حمایت و پشتیبانی از كودتای رضاخان از طریق سید ضیاء‌الدین‌طباطبایی، روزنامه‌نگاری كه عامل سفارت بریتانیا در تهران بود.
۱۳. كمك به فرار رضاخان از ایران و روی‌كار آوردن فرزندش.
۱۴. نقش مستقیم در كودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ (۱۹۵۳) برای همراهی با امریكا.
۱۵. نقش مستقیم در جدایی كل سرزمین‌های جنوبی خلیج فارس كه در ۱۹۷۱ به جدایی كامل بحرین انجامید.
۱۶. مانع‌تراشی در راه تشكیل حكومت جمهوری در ایران طی سال‌های حكومت محمدرضا شاه.
۱۷. همراهی با امریكا در سركوب انقلاب اسلامی ملت ایران.
۱۸. ارتباط، آموزش و پشتیبانی ساواك توسط اینتلیجنت سرویس انگلیس كه منجر به سركوب، شهادت و مجروحیت تعداد زیادی از فعالان مبارزه علیه رژیم ستم‌شاهی شد.
۱۹. اشغال و ویران شدن سفارت ایران در لندن و كشته شدن دو دیپلمات ایران در شش روز پر تب و تاب در اردیبهشت سال ۱۳۵۹ یعنی از روز دهم تا پانزدهم آن ماه سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن به اشغال گروهی متشكل از شش مرد مسلح درآمد و ۲۶ نفر از جمله ۱۷ كارمند سفارتخانه، ۸ نفر مراجعه‌كننده و یك مأمور نگهبان انگلیسی به گروگان گرفته شدند. لازم به ذكر است در طول این حادثه، دو تن از اعضای فعال و انقلابی ایران جان باختند و بر اثر حملة یك گروه كماندوی انگلیسی به سفارتخانه، اشغالگران اصلی از بین رفتند و ساختمان سفارتخانه به صورت نیمه‌ویران بر جای ماند. با افشای یكی از مأموران سابق سازمان پلیس مخفی انگلیس (MI6) اشغال سفارت و مرگ دیپلمات‌های ایرانی را رئیس MI6 طرح‌ریزی كرده و اجرای آن را به چند تروریست عراقی كه دست‌پرورده سازمان اطلاعاتی انگلیس بودند واگذار كرده بود.
۲۰. سرقت اشیای عتیقه ایران و پشتیبانی از غارتگران میراث ملی ایرانیان و نگهداری آنها در موزه‌های بریتانیا و فروش برخی دیگر در حراجی معروف لندن نظیر ستون‌های باارزش تخت جمشید، منشور كوروش و نیز هزاران لوح، كتیبه و منشور به جای مانده از تمدن ایران باستان.
۲۱. تحریك گروهك‌ها و قومیت‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نظیر خلق عرب، كومله، پان‌تركیسم، جندالشیطان و...
۲۲. كمك‌های سیاسی، تسلیحاتی و اقتصادی به رژیم بعثی عراق برای حمله به ایران و ادامه این پشتیبانی‌ها در طول هشت سال جنگ.
۲۳. حمایت بی‌پرده و مستمر از اشخاص، گروهك‌ها و براندازان جمهوری اسلامی در ۳۳ سال گذشته نظیر بنی‌صدر، منافقین، ملی مذهبی‌ها، اصلاح‌طلبان معاند و هدایت آشوب‌های ۱۸ تیر ۷۸ و اغتشاشات پس از انتخابات نهم ریاست جمهوری (فتنه ۸۸) از طریق سفارتخانه‌ و شبكه‌های رسانه‌ای همچون بی‌بی‌سی.
۲۴. برنامه‌ریزی، حمایت و هدایت تحریم‌های بین‌المللی علیه ملت ایران در طول ۳۳ سال گذشته.
۲۵. تهدید به حمله نظامی و تلاش ناكام برای ایجاد فشار روانی علیه ملت مظلوم و مقتدر ایران.
۲۶. فضاسازی‌های مستمر رسانه‌ای با بكار گرفتن بنگاه‌های سخن‌پراكنی نظیر بی‌بی‌سی و راه‌اندازی شبكه‌های مختلف رسانه‌ای فارسی‌زبان در جهت براندازی و تخریب چهره نظام مقدس جمهوری اسلامی در افكار عمومی مردم دنیا و تلاش برای نابودی فرهنگ و هویت غنی ملت عزیز ایران.
۲۷. حمایت، اعطای پناهندگی و پشتیبانی مادی و امنیتی از سلمان رشدی، نویسنده كتاب موهن آیات شیطانی كه انگلیسی‌ها سفارش‌دهنده، منتشركننده و حامی كتاب و نویسنده‌اش بوده و هستند.
۲۸. آموزش و تجهیز و پشتیبانی از بمب‌گذاری و دیگر اقدامات تروریستی در خوزستان، حرم مطهر رضوی، سیستان و بلوچستان، حسینیه شیراز و نیز ترور شهیدان لاجوردی و صیاد شیرازی طی سال‌های پس از انقلاب اسلامی و خصوصاً پس از اشغال افغانستان و عراق.
۲۹. زمینه‌چینی و طراحی، آموزش، تجهیز و پشتیبانی از تروریست‌ها برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران همچون شهیدان علیمحمدی، شهریاری و دكتر عباسی (رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی) طبق اعتراف و تصریح جان ساورز رئیس سابق MI6 و كوپر معاون اشتون.
۳۰. بارها تجاوز به مرزهای آبی جنوبی و مرزهای هوایی شرقی و غربی ایران طی سال‌های پس اشغال افغانستان و عراق كه در چندین نوبت منجر به دستگیری تفنگداران دریایی آنها از سوی مرزبانان ایرانی شد.
۳۱. اشغال غیرقانونی باغ قلهك در تهران طی 50 سال گذشته.
۳۲. حمایت از براندازان نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق دادن پناهندگی و مجوز اقامت دائم به آنها نظیر مهاجرانی، گنجی، سروش، كدیور، مهدی هاشمی و...
۳۳. مسدود شدن چهار میلیارد دلار ذخیره ارزی ایران در بانك‌های داخلی بریتانیا پس از تسخیر لانه جاسوسی امریكا در ایران.
۳۴. خسارات ناشی از لغو قراردادهای تسلیحاتی بین ایران و انگلیس از جمله ناو خارك (كه با تأخیر پنج ساله تحویل ایران شد) و همچنین تأمین قطعات یدكی و تجهیزات تكمیلی تانك‌های چیفتن و اسكورپیون كه به بهای ۱۸ میلیون پوند است كه با پیروزی انقلاب اسلامی از سوی انگلیسی‌ها لغو گردید و در حالی كه پول خرید آنها قبلاً پرداخت شده بود، هرگز تحویل داده نشد.
35. تلاش برای براندازی حاكمیت سیاسی در ایران به صورت مشخص در سال 88 به‌وسیله طراحی بخشی از عملیات‌های نظامی و خیابانی و مدیریت آن توسط سفارتخانه خود در تهران و تحریك و تهییج معترضان به‌صورت مستقیم و با حضور برخی از اعضای رسمی سفارتخانه خود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مشرق- فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس روز یک‌شنبه به عنوان اولین وزیر خارجه این کشور که از سال 2003 وارد ایران می‌شود، در محل سفارت انگلیس در تهران حاضر شد و در مراسمی رسمی آن را بازگشایی کرد.

"رودنی شکسپیر" فارغ‌التحصیل دانشگاه کمبریج انگلیس، اقتصاددان، استاد دانشگاه، مؤلف کتاب‌ها و رساله‌های علمی- دانشگاهی در زمینه اقتصاد و... درباره بازگشایی مجدد سفارت انگلیس در تهران می‌گوید:‌ "دنیا خیلی سریع پیش می‌رود و حرکتش هم علیه انگلیس، آمریکا، صهیونیست‌ها و عربستان سعودی است. محور شرارت که شامل این چهار کشور است، از تحولات دنیا عقب مانده است، اما اکنون جنبشی مبنی بر افزایش هم‌کاری، بهبود روابط بین‌المللی به راه افتاده و راهی جدید به سوی خاورمیانه باز شده است. ایران، رهبری این حوزه را به دست دارد و سیاست خارجیِ باثبات این کشور، الگویی برای کشورهای دیگر شده است. همین مسئله یکی از دلایلی است که آمریکا و انگلیس اکنون مجبور شده‌اند با ایران به توافق برسند. به این خاطر که ایران، مسیر حرکت به سوی آینده است."
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
حقوق هسته ای
همه با هم یکصدا در مقابل زیاده خواهی دشمن
درباره وبلاگ

اصولی که بایست در توافقنامه هسته ای رعایت می شد
اصل یک: تمام تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یک‌جا و هم‌زمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو (نه تعلیق) شود.
اصل دوم : دستاوردهای هسته‌ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.
اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت‌های علمی و فنی در امور هسته‌ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوطه وجود نداشته باشد.
اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.
اصل پنجم : هیچ‌گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.
اصل ششم: توافق هسته‌ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

مدیر وبلاگ : ملت ایران
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic