چهارشنبه 24 تیر 1394 :: نویسنده : ملت ایران
اینجا دیگر کف خیابان و احساسات بی منطق نیست
اینجا بورس است و محل حساب و کتاب و سود و زیان اقتصادی
اگر فرض موفقیت آمیز بودن مذاکرات صحیح باشد باید تحولی مثبت در بورس شکل بگیرد اما واقیت آن است که واکنش بورس به این توافق کاملا منفی بوده است
از لینک زیر می توانید آخرین وضعیت بورس را مشاهده نمایید
 


 
 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


بالاخره بعد از این همه کشمکش سرنوشت تحریم‌ها چه خواهد شد؟ آیا ایران به هدف اصلی خود در مذاکرات یعنی لغو تحریمها دست خواهد یافت؟

شواهد نشان می دهد که در مقابل این هدف ایران در توافق نامه آنقدرمانع وجود دارد که تحقق آن بسیار دشوار و یا شاید غیر ممکن خواهد بود.

در صورتی که گزارش آژانس درباره مسائل فیمابین -که حداکثر تا 24 آذر باید آماده شود- ‌مثبت باشد،‌هر زمان که ایران تعهدات 11 بندی خود را به اتمام رساند و انجام آنها توسط آژانس تائید شد، «روز اجرا» ‌یعنی روز لغو و تعلیق بخشی از تحریم های برجام فرا خواهد رسید.

بررسی سند 159 صفحه‌ای برجام (JCPOA) نشان می‌دهد اعضای 1+5 در ازای محدودیت های 8، 10 و 15 ساله‌ و نظارت‌های 20، 25 ساله و دائمی داوطلبانه که ایران در برنامه هسته‌ای خود می‌پذیرد،‌ بناست بخشی از تحریم‌ها علیه کشورمان را رفع نمایند. در این مقطع، ‌مهم‌ترین پرسشی که به نظر می‌رسد برای افکار عمومی در ایران مطرح است،‌ چگونگی و زمان بندی رفع تحریم‌ها در توافق جامع باشد. یادداشت حاضر می‌کوشد با تدقیق در برجام،‌ به این سوالات پاسخ دهد.

اجرای توافق هسته‌ای در سند برجام در حقیقت شامل 5 مرحله است: 1- جمع بندی(Finalization)؛ 2-پذیرش (Adoption)؛‌3- اجرا (Implementation)؛‌ 4- انتقال (Transition)؛‌ 5-پایان اعتبار قطعنامه شورای امنیت(UNSCR Termination).

مرحله «جمع بندی»: در واقع روز سه شنبه 23 تیرماه بود که اطراف مذاکره درباره متن برجام به توافق رسیدند. قرار است شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز طی قطعنامه‌ای از این متن حمایت(endorse) نماید.

مرحله پذیرش: یک بازه زمانی 90 روزه پس از صدور قطعنامه شورای امنیت به عنوان مرحله «پذیرش» در نظر گرفته شده است که بناست در این مدت،‌ کنگره در آمریکا توافق را بازبینی کرده و نظر خود را درباره رد یا پذیرش آن اعلام نماید. در ایران نیز، شورای عالی امنیت ملی ایران به عنوان متولی پرونده هسته‌ای، جمع بندی را مورد بازبینی قرار خواهد داد. مجلس شورای اسلامی هم می تواند تطبیق توافق با «طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای» را که دوم تیرماه به تصویب رساند بررسی و اعلام نظر کند. در این مدت 90 روز، ایران اجرای بخشی از توافق را که مربوط به «نقشه راه» ‌توافق شده با آژانس بین المللی انرژی اتمی است،‌ آغاز خواهد کرد. طبق این نقشه راه قرار است تا 23 مهر تمام اقدامات لازم در رابطه با حل و فصل مسائل فیمابین ایران و آژانس انجام شده و آژانس نیز گزارش خود را در این رابطه حداکثر تا تاریخ 24 آذر ارائه نماید.

پس از سپری شدن بازه زمانی 90 روزه- یا هر زمانی زودتر از این زمان که طرفین اعلام آمادگی کنند- روز «پذیرش» ‌فراخواهد رسید. یعنی نیمه دوم مهرماه 94 را می توان به عنوان روز پذیرش در نظر گرفت. در این روز ایران رسماً به آژانس اعلام خواهد کرد که در «روز اجرا» پروتکل الحاقی را پذیرفته و کد اصلاحی 3.1(مربوط به اعلان پیش از اجرای هر برنامه هسته ای) را کاملا اجرا خواهد کرد،‌ همچنین رسماً اعلام خواهد شد که تهران اقدامات لازم را در رابطه با حل و فصل مسائل فیمابین خود و آژانس انجام داده است. در روز پذیرش، اتحادیه اروپا آئین نامه‌ای مبنی بر لغو تحریم‌ها از «روز اجرا» تصویب کرده و رئیس جمهور آمریکا نیز بخشنامه‌ای را مبنی بر «تعلیق» تحریم‌های مشخص شده در برجام از «روز اجرا»‌صادر خواهد کرد، اما هیچ تحریمی در این مقطع لغو یا تعلیق نخواهد شد. حتی قطعنامه های تحریم شورای امنیت نیز در روز پذیرش(نیمه دوم مهر) لغو نخواهند شد.

مرحله اجرا: «روز اجرا» یعنی روز لغو و تعلیق بخشی از تحریم های مورد اشاره در برجام، زمانی فرا خواهد رسید که آژانس اجرای تعهدات ایران و نیز حل و فصل مسائل فیمابین با تهران را تائید نماید. به عبارت دقیق تر،‌ پس از روز پذیرش،‌ایران تعهدات 11 بندی مندرج در برجام از جمله موارد زیر را باید انجام دهد:‌ تعطیلی مرکز تحقیقات اراک،  تخریب و بازطراحی رآکتور آب سنگین اراک، کاهش ظرفیت غنی سازی، محدود کردن برنامه تحقیق و توسعه سانتریفیوژها طبق برجام، توقف غنی‌سازی در فردو و خارج کردن مواد از آن و حفظ 1044 سانتریفیوژ بدون غنی سازی، کاهش ذخایر اورانیوم غنی شده به 300 کیلوگرم از حدود 10 تن،‌ حفظ سقف 500 سانتریفیوژ IR-1  در انبارهای تحت نظارت آژانس و معدوم ساختن باقی سانتریفیوژها (ایران حدود 19 هزار سانتریفیوژ IR-1  دارد)، شروع به اجرای موقت پروتکل الحاقی و اجرای کامل کد اصلاحی 3.1 و...

در صورتی که گزارش آژانس درباره مسائل فیمابین - که حداکثر تا 24 آذر باید آماده شود- ‌مثبت باشد،‌ هر زمان که ایران تعهدات 11 بندی خود را به اتمام رساند و انجام آنها توسط آژانس تائید شد، «روز اجرا» ‌یعنی روز لغو و تعلیق بخشی از تحریم های برجام فرا خواهد رسید. در روز اجرا،‌ شورای امنیت سازمان ملل، لغو عملی قطعنامه های قبلی این شورا را  بر اساس قعطنامه جدید، آغاز می کند هرچند برخی تحریم های قطعنامه های پیشین پابرجا خواهد ماند. همچنین،اتحادیه اروپا لغو بخشی از تحریم‌های اشاره شده در برجام را اجرایی نموده اما لغو بخشی دیگر را به «مرحله انتقال» موکول خواهد کرد. آمریکا نیز اجرای «تعلیق» بخشی از تحریم های مندرج در برجام را آغاز خواهد کرد.

در حال حاضر به دلیل اشکالاتی که در درج شماره های مفاد تعهدات اتحادیه اروپا درباره تحریم‌ها و نیز تفکیک نشدن 4 پیوست مربوط به افراد، ‌نهادها و شرکت هایی که بناست از لیست تحریم خارج شوند و در متن مورد اشاره هستند،‌نمی توان به دقت مشخص کرد که در روز اجرا کدام تحریم ها برداشته شده و کدام افراد از لیست تحریم خارج خواهد شد و در روز انتقال کدام. اما اجمالا می توان گفت که اگر «روز اجرا» یعنی زمان ارائه گزارش مثبت آژانس درباره حل و فصل مسائل فیمابین و اتمام تعهدات ایران طبق نظر آژانس فرا برسد، ‌عمده تحریم‌های مالی و بانکی، تجاری، نفتی و... لغو یا تعلیق شده و اکثرا تحریم‌های مربوط به تجیهزات و تکنولوژی و خدمات هسته ای و همچنین تسلیحات هستند که به روز «انتقال»‌موکول می شوند.

اما مهمترین مسئله این است که اگر آزانس بر اساس روال همیشگی خود علیرغم انجام همه تعهدات توسط ایران، اقدامات ایران را نپذیرفت ، تکلیف چیس و در واقع رفع تحریمهای ایران منوط به شرطی است که هیچوقت محقق نشده و نخواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


مردم قهاوند با امضا طومار "گزاره برگ ملت ایران" خواستار رعایت حقوق به حق هسته ای کشورمان در مذاکرات هسته ای شدند.

به گزارش جهاد پرس ،  ،مردم قهاوند باتهیه طومار " گزاره برگ ملت ایران " خواستار رعایت حقوق به حق هسته ای کشورمان در مذاکرات هسته ای شدندو باامضای آن به ندای رهبرانقلاب لبیک گفتند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


ید از مراکز نظامی زیاده خواهی هایی آمریکا است/فکت شیت ملت ایران شامل خط قرمز های کشور است
نماینده مردم قهاوند در مجلس شورای اسلامی بازید از مراکز نظامی را از زیاده خواهی هایی آمریکا دانست
قهاوند,خجسته ,فکت شیت,گزاره ملت ,

به گزارش جهاد پرس ، امیر خجسته در گفتگو با خبرنگارما گفت:فکت شیت ملت ایران شامل خط قرمز های کشور است .

نماینده مردم قهاوند در مجلس شورای اسلامی بازید از مراکز نظامی را از زیاده خواهی هایی آمریکا دانست و  تصریح کرد: مراکز نظامی و دفاعی از خطوط قرمز نظام است و جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه اجازه بازدید و بازرسی از مراکز نظامی و دفاعی کشور را نخواهیم داد.

وی تصریح کرد: مذاکرات هسته ای با وجود موضع ارزشی و حساس ایران با توجهات و توصیه های مقام معظم رهبری در راستای رعایت خطوط قرمز نظام و لغو کامل تحریم ها، حساسیت کیفی سازی با سنگینی کفه ترازوی مذاکرات به سمت ایران اسلامی دارد.

خجسته خاطرنشان کرد: اگر مردم متوجه شوند که خطوط قرمز مورد تاکید مقام معظم رهبری از جمله عدم اجازه بازدید از مراکز نظامی و بازجویی به بهانه گفت و گو با دانشمندان رعایت نشده و یا کمرنگ می شود پشت سر مقام معظم رهبری وارد صحنه عمل می شوند.

وی با بیان اینکه حق مردم و شان مردم این است که اگر دیدند مسئولان از فرمایشات مقام معظم رهبری زاویه می گیرند،معطل نکرده و وارد عمل می شوند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر

مردم کبودراهنگ از اصول ششگانه رهبری درباره توافق هسته ای حمایت کردند.

به گزارش کورنگ، مردم کبودراهنگ از اصول ششگانه رهبری درباره توافق هسته ای حمایت کردند.

متن این گزاره برگ مردمی به شرح ذیل است:

“بسم الله الرحمن الرحیم”

ما ملت ایران با تأسی به رهبر حکیم خود و با تاکید بر مواضع صریح دیگر مقامات عالی کشور  با انتشار این گزاره برگ ملی، شرط هرگونه توافق هسته ای را رعایت اصول زیر می دانیم:

اصل یک: تمام تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و همزمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو(نه تعلیق) شود.

اصل دوم: دستاوردهای هسته ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.

اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت های علمی و فنی در امور هسته ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.

اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.

اصل پنجم: هیچ گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.

اصل ششم: توافق هسته ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

ما اعلام می داریم منافع و عزت کشور و شش اصل فوق باید در توافقنامه هسته ای رعایت شود وگرنه مصداق توافق بد است و یک قرارداد تحمیلی، استعماری و غیرقانونی و نامشروع است و هیچ کس از طرف ملت ایران اجازه امضای قراردادی بدون رعایت اصول ۶ گانه فوق را ندارد.»

 

مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
مهر تایید مردم کبودراهنگ بر گزاره برگ ملی هسته ای +تصاویر
برچسب‌ها:
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
شهروندان و مسئولان شهرستان کبودراهنگ پای بزرگترین طومار گزاره برگ ملی را امضا کردند.

به گزارش کورنگ، انتشار گزاره برگ ملی ایران موج حمایت اقشار مردمی این شهرستان را در پی داشته است. گروه های مردمی و مسئولان کبودراهنگ در اقدامی خودجوش در بخش های مرکزی، گل تپه و شیرین سو به امضای این گزاره برگ پرداختند؛ فرماندار کبودراهنگ، ائمه جمعه بخش های سه گانه شهرستان و برخی مسئولان اجرایی شهرستان، همراه با اقشار مردم پای گزاره برگ ملی را امضا کردند.

ائمه جمعه بخش های سه گانه کبودراهنگ نیز ضمن محکوم کردن فزون‌خواهی آمریکا از دولتمردان خواستند تا در برابر زیاده خواهی های دشمنان انقلاب اسلامی به ویژه آمریکای جهان خوار بایستند.

 یکی از امضا کننده گان طومار ملی که خود را از جانبازان دفاع مقدس معرفی می کرد از خبرنگار کورنگ خواست تا پیام او را به مسئولان برساند.

گره کانی گفت: نقض عهد عادت کشورهای غربی به ویژه آمریکایی‌ها است؛ از دولتمردان کشورم می خواهم نسنجیده فریب دغل بازی های آنها را نخورند و مطمئن باشند ما ملت ایران تا آخرین نفس پای خاک، ناموس و عزت خود ایستاده ایم.

وی گفت: ما به عهدی که با رهبرمان بسته ایم وفاداریم و جانمان را فدایش می کنیم واز اصول شش گانه مورد تاکید رهبر عزیزمان در مذاکرات هسته‌ای با همه وجود حمایت می کنیم.

موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
موج حمایت اقشار مردمی و مسئولان کبودراهنگ از گزاره برگ ملی
برچسب‌ها:

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


هروندان، ورزشکاران و مسئولان تمام شهرهای استان همدان همچون دیگر استان‌های کشور از گزاره برگ ملی با امضاء طومار، صدور بیانیه و سخنرانی در سرتا سر نقاط استان حمایت کردند.

به گزارش پایگاه خبری ملایری‎ها، شهروندان، ورزشکاران و مسئولان تمام شهرهای استان همدان همچون دیگر استان‌های کشور از گزاره برگ ملی با امضاء طومار، صدور بیانیه و سخنرانی  در سرتا سر نقاط استان حمایت کردند.

این گزاره برگ ملی در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای کشور از گزاره برگ مردمی ملت ایران (فکت شیت) برای مذاکرات هسته‌ای که خطاب به مردم جهان و تیم مذاکره‌کننده است، رونمایی شد.

پس از انتشار این گزاره برگ شخصیت‌های مختلف استانی و شهرستانی درنقاط مختلف استان در اظهار نظرهایی نیز از این گزاره برگ حمایت کردند.

احمد آریایی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی انتشار گزاره برگ را اقدامی به موقع دانست و افزود: ما نباید همیشه منتظر بمانیم تا دشمن حرکتی انجام دهد و سپس پاسخ آن را بدهیم و انتشار این گزاره برگ اقدامی به موقع در برابر زیاده خواهی‌های دشمن است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی  انتشار گزاره برگ را تقویت تیم مذاکره کننده دانست و بیان کرد: هدف گزاره برگ ملی تقویت تیم مذاکره کننده و اعلام مطالبات مردم ایران به تیم هسته ای است.

وی انتشار گزاره برگ ملی را حرکتی مبنای مسیر ولایت اعلام و عنوان کرد: انتشار گزاره برگ ملی در واقع حمایت از بیانات مقام ولایت بوده و مذاکره کنندگان باید در مسیر روشن شدن اذهان عمومی و مطالبات مردم مقابله با زیاده خواهی‌های دشمن قدم بردارند.

ابراهیم کارخانه ای نماینده همدان در مجلس نیز با حمایت از این گزاره برگ  گفت: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران قدرتمند ترین کشور در منطقه غرب آسیا است فقط به خاطر مجاهدت ها و عزت ملت سرافراز ایران است.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: همه تحریم‌ های ظالمانه‌ ای که علیه ملت ایران از طرف آمریکا وضع شده باید بطور کامل لغو شود.

وی گفت: اگر تمامی تحریم ها اعم از تحریم های شورای امنیت سازمان ملل، کنگره آمریکا و اتحادیه اروپا لغو نشود، مذاکرات هسته ای هیچ فایده ای نخواهد داشت.

40با نوی فعال نیز با انتشار بیانیه ای  درباره مذاکرات هسته‌ای آمده عنوان کردند: با توجه به عدم پایبندی آمریکا و هم‌پیمانانش نسبت به تعهدات بین‌المللی، لازم است هر گونه توافقی پس از راستی‌آزمایی از آنان صورت گیرد.

 

قهرمان کشتى جهان در جام جهانى 2015 نیز با حمایت از گزاره برگ ملی گفت: تحقق کامل و دقىق فرمایشات معظم له موجب سربلندى ملت اىران در عرصه بىن المللى خواهد شد چرا که اىشان با دراىت و هوشمندى تصمىم گرفته و بىش از هر کس دىگر به صلاح کشور آگاهند.

مىثم مصطفى جوکار با اعلام حماىت از امضاى گزاره برگ ملى هسته اى افزود: حاضرم نخستىن کسى باشم که اىن سند را امضا مى کنم.

وى تصرىح کرد: ملت اىران تاکنون به برکت دعاى خىر ائمه اطهار(ع)بدون کمک دىگران توانسته بر پاى خود ایستاده و پىش رود.

 

امام‌جمعه نهاوند نیز  گفت: طبق اصول گزاره برگ ملت ایران بازدید از مراکز نظامی به‌هیچ‌عنوان برای مردم ایران پذیرفتنی نیست.

وی اظهار کرد: ملت ایران باپشتکار و تلاش جوانان مؤمن این سرزمین به پیشرفت‌های مختلفی درزمینه های نظامی، سیاسی و فرهنگی رسیده است که انرژی هسته‌ای یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این پیشرفت‌ها بوده است که به دست متخصصان بومی کشور به‌دست‌آمده است.

امام‌جمعه نهاوند افزود: قدرت‌های استکباری و در رأس آن‌ها امریکای جنایتکار که با شروع انقلاب اسلامی دستش از غارت ثروت‌های ملی ایران کوتاه شد با روش‌های مختلف در تلاش است تا جمهوری اسلامی را دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای منع کند درحالی‌که خود بیشترین سلاح‌های هسته‌ای در جهان را دارد.

مردم ملایر نیز با امضاء طومار خواستار پایبندی مذاکره کنندگان هسته ای به اصول شش گانه این گزاره برگ شدند و از مذاکره کنندگان خواستار لغو تمامی تحریم‌ها شدند.

امام جمعه و مردم نهاوند به همراه غلامرضا جعفری نایب‌رئیس انجمن جهانی ورزش‌های سنتی و رئیس فدراسیون ورزش‌های روستایی و بومی و محلی کشور ازجمله امضاکنندگان این طومار در شهرستان نهاوند بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صابری اراکی از اساتید حوزه و دانشگاه استان مرکزی و از خطبای برجسته کشوری ب نیز این طومار را در حمایت از گزاره برگ ملت ایران امضا کردند.

مردم قهاوند باتهیه طومار " گزاره برگ ملت ایران " خواستار رعایت حقوق به حق هسته ای کشورمان در مذاکرات هسته ای شدندو باامضای آن به ندای رهبرانقلاب لبیک گفتند.

خانواده شهدای شهرستان تویسرکان با اعلام حمایت خود از گزاره برگ ملی هسته ای ملت ایران، از مذاکرکنندگان کشورمان خواستند ذره ای از آرمان های شهدا عقب نشینی نکنند و استوار در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان بایستند.

انتهای پیام/گ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: گزاره برگ ملی نشان دهنده مطالبات و درخواست مردم از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای است.

احمد آریایی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ملایری‌ها با اشاره به انتشار گزاره برگ ملی و امضاء آن توسط خانواده شهدای هسته ای و بیش 17 هزار حقوقدان اظهار داشت: گزاره برگ ملی نشان دهنده مطالبات و درخواست مردم از مذاکره‌کنندگان هسته ای است.

وی  انتشار گزاره برگ را اقدامی به موقع دانست و افزود: ما نباید همیشه منتظر بمانیم تا دشمن حرکتی انجام دهد و سپس پاسخ آن را بدهیم و انتشار این گزاره برگ اقدامی به موقع در برابر زیاده خواهی‌های دشمن است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی  انتشار گزاره برگ را تقویت تیم مذاکره کننده دانست و بیان کرد: هدف گزاره برگ ملی تقویت تیم مذاکره کننده و اعلام مطالبات مردم ایران به تیم هسته ای است.

وی انتشار گزاره برگ ملی را حرکتی مبنای مسیر ولایت اعلام و عنوان کرد: انتشار گزاره برگ ملی در واقع حمایت از بیانات مقام ولایت بوده و مذاکره کنندگان باید در مسیر روشن شدن اذهان عمومی و مطالبات مردم مقابله با زیاده خواهی‌های دشمن قدم بردارند.

آریایی‌نژاد با اشاره به وظایف مجلس برای تدوین قوانین لازم برای رعایت خطوط قرمز توسط مذاکره کنندگان عنوان کرد: مجلس تمام تلاش خود را می کند که از حقوق مردم ایران دفاع کند.

انتهای پیام/گ

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


طومار حمایت از گزاره برگ ملی و اصول شش گانه آن توسط نمازگزاران و مردم شهر ملایر امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری ملایری‌ها، طومار حمایت از گزاره برگ ملی و اصول شش گانه آن توسط نمازگزاران و مردم شهر ملایر امضا شد.

مردم شهر ملایر در حمایت از سخنان مقام معظم رهبری و در اعلام حمایت از این گزاره برگ ملی این طومار را همچون مردم سراسر کشور امضا کردند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 10 تیر 1394 :: نویسنده : ملت ایران

وامروز دارن همون کلک را به ما میزنند،
اخیرا شبکه خبر گزارشی از لیبی و اینکه بخاطر تحریمها مجبور شد با غرب و .آمریکا مذاکره کنن و ... رو نشون میداد
خیلی تاسف برانگیز بود... لیبی قبول کرد تمام هسته ایش رو تعطیل کنه، تحقیق و توسعه رو تعطیل کنه، دستگاههاشو از کشور خارج کنه و و و و
چیزیکه اونقدر غربیها رو ذوق زده کرد که از اون بعنوان تصمیم تاریخی لیبی یاد کردند!
حتی باوعده های دروغین به او قبولاندند دو نسل از موشکهاش رو منهدم کنه وبرد دوربردترین موشکش شد ۳۰۰ کیلومتر! اجازه بازرسی در حد پروتکل الحاقی(دقت کنید فقط در حد پرو تکل الحاقی و نه بازرسیهای بی سابقه!) رو داد و به دانشمندان و افراد هسته ای دستور داد با بازرسان آژانس همکاری کنن. فکر میکنید بعدش چی شد؟!!!
آیا تحریمها برداشته شد و مردم لیبی به رفاه رسیدن و همه چی گل و بلبل شد؟!
نه! نه! نه!
آمریکادوباره با حقه بازی جدید ادعا کرد که لیبی فقط ۵% از تعهداتش رو عمل کرده!!!
اونها ادعا کردن ما به لیبی اعتماد نداریم و نمیدونیم در آینده لیبی چه خواهد کرد!!! در نتیجه لیبی هنوز یک خطره و ما نمیتونیم تحریمهارو لغو کنیم
اونها ادعا کردن مسئله هسته ای لیبی مثل یک کوه یخه که فقط قله اش معلومه و اون همون ۵ درصده!
قذافی تمام تعهداتش رو عمل کرده بود و فهمید که چه اعتماد پوچی کرده وچه کلکی خورده و شدیدا اظهار پشیمانی کرد و گفت امیدوارم کشور من برای ایران و کره شمالی درس عبرتی باشه....
قضیه به همینجا ختم نشد و غرب که حالا مطمئن بود لیبی هیچ سلاح درخوری برای دفاع و جنگ نظامی نداره، دلایل دیگه ای نظیر عدم وجود حقوق بشر رو بهونه کرد و حمله نظامی وکشتار مردم را شروع کردو...

آیا برای ما هم همین خواب را دیده اند؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
حقوق هسته ای
همه با هم یکصدا در مقابل زیاده خواهی دشمن
درباره وبلاگ

اصولی که بایست در توافقنامه هسته ای رعایت می شد
اصل یک: تمام تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یک‌جا و هم‌زمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو (نه تعلیق) شود.
اصل دوم : دستاوردهای هسته‌ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.
اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت‌های علمی و فنی در امور هسته‌ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوطه وجود نداشته باشد.
اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.
اصل پنجم : هیچ‌گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.
اصل ششم: توافق هسته‌ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

مدیر وبلاگ : ملت ایران
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic